Porady

Styropian 15 cm – zastosowanie i zalety

Wybór odpowiedniej grubości styropianu do ocieplenia jest niezwykle istotny. Ma on znaczenie dla efektywności termoizolacji. Wiele inwestorów zastanawia się, jaki rozmiar najlepiej się sprawdzi u nich. Popularnym wyborem jest styropian o grubości 15 cm. Dowiedz się, kiedy ma zastosowanie oraz jakie ma zalety.

Grubość styropianu – jakie ma znaczenie?

Zanim wybierzesz styropian o danej grubości, warto sprawdzić jego parametry, a dokładniej współczynnik przenikania ciepła. Co do zasady im mniejsza jego wartość, tym bardziej będzie to efektywny materiał w termoizolacji. Istotne znaczenie ma także struktura oraz rodzaj izolowanej konstrukcji. Zatem warto wziąć pod uwagę wszystkie te elementy przy wyborze danegomateriału oraz jego grubości.

Styropian 15 cm – czy wystarczy do termoizolacji?

Wykonanie termoizolacji z użyciem styropianu o grubości 15 cm jest popularnym działaniem. Ma on zastosowanie przy ocieplaniu zarówno budynków mieszkalnych, jak i gospodarczych, czy garaży lub szopek. Niektórzy inwestorzy obawiają się, że wybór styropianu o grubości 15 cm może okazać się zbyt słabą izolacją.

Wszystko zależy w dużej mierze od grubości murów oraz materiałów wykorzystanych do ich budowy. Znaczenie ma również sam rodzaj użytego styropianu oraz jego współczynnik utrzymania ciepła. Przy termoizolacji ogromny wpływ mają także wykorzystane okna czy drzwi. Te wszystkie aspekty składają się na to, jak łatwo będzie możliwe utrzymanie odpowiedniego komfortu termicznego. Styropian o grubości 15 cm powinien dobrze się sprawdzić przy solidnej i energooszczędnej konstrukcji. Wśród jego zalet można wymienić: niewielki ciężar a przy tym atrakcyjną cenę. Doskonale sprawdza się także przy termomodernizacji starszych budynków o grubych murach.

Jak dobrać grubość styropianu?

Zastanawiasz się, czy do wykonania ocieplenia Twojego domu sprawdzi się styropian o grubości 15 cm? Zastanów się nad miejscem wykorzystania materiału. Inna grubość styropianu może mieć zastosowanie przy izolacji ścian zewnętrznych, tarasów, balkonów czy posadzek. Warto także mieć na uwadze, że wybór rodzaju materiału również ma znaczenie. Styropian grafitowy charakteryzuje się niższym wskaźnikiem przenikania ciepła, dlatego grubość wynosząca 15 cm może być wystarczająca dla efektywnego ocieplenia budynku. Ten rodzaj materiału doskonale sprawdzi się przy domach energooszczędnych oraz u każdego, kto chce obniżyć koszty ogrzewania. Jeśli nadal wahasz się, jaki styropian wybrać do ocieplenia budynku, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy i odpowiemy na Twoje pytania.

Podobne wpisy

Ocieplenie domu to ważna i odpowiedzialna inwestycja