Ocieplanie styropianem

Ceny styropianu

Koszt budowy domu składa się z wielu czynników, nic więc dziwnego, że inwestorzy poszukują najlepszych okazji. Duże znaczenie ma także cena styropianu, a co za tym idzie ocieplenie budynku. Warto sprawdzić, od czego zależy koszt tego materiału. Dowiedz się, co ma wpływ na cenę styropianu.

Styropian – niezastąpiony przy termoizolacji

Styropian cieszy się ogromną popularnością przy wykonywaniu termoizolacji budynku. Jest dostępny w różnych grubościach, dzięki czemu można go dostosować do wybranego źródła ciepła, rozmiaru murów oraz panującego klimatu. Wśród jego atutów można wymienić:

Styropian doskonale sprawdzi się przy izolacji fundamentów, ścian, posadzek, balkonów, tarasów czy dachów.

Poprawnie wykonana termoizolacja z wykorzystaniem styropianu stanowi świetną ochronę dla konstrukcji przed wilgocią. Wykazuje się także odpornością na pleśń i grzyby.

Kolejnym atutem styropianu, jest fakt, że nie ma ona właściwości uczulających, a przy tym nie wymaga także odzieży ochronnej przy pracach montażowych.

Styropian charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, nie jest podatny na odkształcanie się, a przy tym jest także trwały.

Odpowiednio cięty styropian nie pyli i nie brudzi.

Kolejnym powodem, dlaczego styropian cieszy się tak dużą popularnością przy termoizolacji, jest jego niewielki ciężar. Dzięki temu nie obciąża zanadto stropów, ścian czy innych elementów konstrukcyjnych.

Trudno zatem się dziwić, że jest to najczęściej wykorzystywany materiał do termoizolacji.

Cena styropianu – od czego zależy?

Zastanawiasz się, skąd na przestrzeni miesięcy można zaobserwować wahania cen styropianu? Koszt tego materiału jest zależny od kilku czynników.

Im większy popyt na styropian, tym jego cena może ulec wzrostowi. Dlatego warto zawczasu zaplanować termoizolację. W miesiącach zimowych, gdy nie są wykonywane prace ociepleniowe, materiał ten często ma atrakcyjniejszą cenę.

Wzrost cen paliwa w dużym stopniu przekłada się na podniesienie kosztu innych produktów, w tym styropianu.

Zmiany podatkowe i prawne wpływające na branżę logistyczną oraz produkcyjną, mogą również przyczyniać do wzrostu lub obniżenia ceny za styropian.

Na koszt tego materiału składa się także wiele innych czynników, takich jak grubość czy jakość. Warto jednak nie zwlekać z termoizolacją budynku, gdyż dzięki niej możesz zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Skontaktuj się z naszą hurtownią styropianu i sprawdź, jaką wycenę dostaniesz na swoje zamówienie!